28–29 July 2018. Sniping Club Handgun Challenge Level III

Basic info

Date: 28th – 29th July 2018
Level: III.
Stages: 24
Rounds: 460
Registration fee: 60 EUR , Lady 30 EUR, Super Seniors and Juniors 0 EUR
Payment is possible to account.
Divisions: Open, Classic, Standard, Production, Revolver, Production Optics
Categories: Regular, Lady, Junior, Senior a Super Senior
Note: All shooters will able to get a permit for the guns for enter Moldova.

Sniping Club GPS: N 47.17912* E 28.65328*

Match management

Match Director: Matvei Stativka
match@ipsc.md, +373 69164312.
Range Master: Anatolii Corovai
Stat Officer: Valerii Grigori

Entry fee payment

Account No:

MATCH: 28th – 29th July 2018
PRE-MATCH: 26th – 27th July 2018
REGISTRATION DEADLINE: 27.07.2018
Participants list.
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Andrei Perevozcicov
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
2
Anastasia Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
3
Vladimir Ostalep
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
4
Gheorghii Caldarari
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
5
Mihail Marcenco
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
6
Afanasie Serafimciuc
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
7
Boris Disuseara
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
8
Vladislav Bradarschii
Moldova, Republic of
Regular
Standard - STD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
9
Marin Gavriliuc
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
10
Roman Slobodzean
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
11
Дмитрий Романюк
Ukraine
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
12
Andrei Mulic
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
Squad 1
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
13
Mykola Oleksiienko
Ukraine
Regular
Production - PRD
MIN
14
Mykola Oleksiienko
Ukraine
Regular
Production - PRD
MIN
15
Игорь Анистрат
Ukraine
Regular
Standard - STD
MIN
16
Aleksei Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Pistol Caliber Carbine - PCC
MIN
17
Dasha Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Pistol Caliber Carbine - PCC
MIN
18
Roman Slobodzean
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
19
Irina Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Production - PRD
MIN
20
Matvei Stativka
Moldova, Republic of
Regular
Standard - STD
MIN
Squad 2
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Iuri Belibov
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
2
Dmitri Popov
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
3
Vitalie Scutelnic
Moldova, Republic of
Regular
Production - PRD
MIN
4
Iurie Coroban
Romania
Senior (over 50 years)
Open - OPN
MIN
5
alexandr pokatilov
Moldova, Republic of
Senior (over 50 years)
Production - PRD
MIN
Squad 3
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Sergiu Carpov
Moldova, Republic of
Regular
Standard - STD
MAJ
2
Serghei Stog
Moldova, Republic of
Regular
Standard - STD
MIN
3
Svetlana Marcenco
Moldova, Republic of
Lady
Standard - STD
MIN
4
Miroslav Filip
Moldova, Republic of
Senior (over 50 years)
Standard - STD
MIN
IPSC Regions and Participants.
IPSC Region
Number
Moldova, Republic of
24
Romania
1
Ukraine
4
DIVISIONS / CATEGORIES.
Division
Category
Number
Open - OPN
Senior (over 50 years)
1
Pistol Caliber Carbine - PCC
Junior (under 21)
2
Production - PRD
Lady
2
Production - PRD
Regular
16
Production - PRD
Senior (over 50 years)
1
Standard - STD
Lady
1
Standard - STD
Regular
5
Standard - STD
Senior (over 50 years)
1