19 October 2018. Moldova National Rifle Championship Level III

Basic info

Date: 19th October 2018
Level: III.
Stages: 12
Rounds: 200
Registration fee: 30 EUR , Lady 15 EUR, Super Seniors and Juniors 0 EUR
Payment is possible to account.
Divisions: Open Semi-Auto, Open Manual, Standard Semi-Auto, Standard Manual.
Categories: Regular, Lady, Junior, Senior a Super Senior
Note: All shooters will able to get a permit for the guns for enter Moldova.

STAGES Download


IMPORTANT!

  • scan of travel passport,
  • ipsc membership card,
  • handgun permit,
  • filled invitation
  • border check point, dates

Send all documents on rd@ipsc.md

Sniping Club GPS: N 47.17912* E 28.65328*

Match management

Match Director: Matvei Stativka and Perevozcicov Andrei
match@ipsc.md, +373 69164312.
Range Master: Roman Sedy and Sötét Gábor
Stat Officer: Caldarari Gheorghii

INVITATION_Download

MATCH: 19th October 2018
PRE-MATCH: 16th October 2018
REGISTRATION DEADLINE: 18.10.2018
Participants list.
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Andrei Perevozcicov
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
2
Anastasia Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
3
ANDREY Necheporuk
Russian Federation
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
4
Anatolie Corovai
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
5
László Szalai
Hungary
Senior (over 50 years)
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
6
Anastasia Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
7
Irina Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
8
Caldarari Gheorghii
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
9
Vladeslav Bradarschi
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 0
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
10
Roman Sedy
Czech Republic
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 1
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
11
Andrei Perevozcicov
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
12
Michael Marcenco
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
13
Anastasia Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
14
Matvei Stativka
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
15
Irina Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
16
Robin Leypoldt
Germany
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
17
Rimke Achim
Germany
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
18
Christian Holzapfel
Germany
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
19
Stephan Lehmann
Germany
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
20
Vitalii Vasin
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
21
Sven Schlegel
Germany
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
22
Sven Schlegel
Germany
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
23
Mykola Mikulich
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
24
Олег Беров
Bulgaria
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
25
Iurie Coroban
Romania
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 2
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Viacheslav Yakovenko
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
2
VOLODYMYR LIALIUK
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
3
YEVHEN HALKIN
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 3
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Sverre Idland
Norway
Senior (over 50 years)
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
2
Gabriel Lind
Sweden
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
3
Aleksei Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
4
Dasha Stativka
Moldova, Republic of
Junior (under 21)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
5
Marc Kleser
Germany
Senior (over 50 years)
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
6
Valeriu Grigori
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
7
Sergei Oskirko
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
8
Arkadiusz Jazwinski
Poland
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
9
Алексей Никонов
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
10
Dmitri Gameczki
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
11
Dmitri Gameczki
Russian Federation
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
12
Aleksey Nikonov
Russian Federation
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
13
PETR MIROSHNIKOV
Russian Federation
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
14
Marin Gavriliuc
Moldova, Republic of
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
15
Volodymyr Batrakov
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
16
Razumnyi Andriy
Ukraine
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
17
Serhii Drapkin
Ukraine
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
18
Magnus Gustafsson
Sweden
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
19
Dasha Stativka
Moldova, Republic of
Lady
Open Semi-Auto - SAO
MIN
20
Mikael Schelen
Sweden
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
21
Евгений Гришин
Moldova, Republic of
Super Senior (over 60 years)
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
22
Den Golosiy
Ukraine
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
Squad 4
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Dumitru Stoica
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
2
Gheorghe Drucioc
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
3
Vasile Grigoras
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
4
Eugeniu Munjiu
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
5
Stefan Grati
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
6
CNA CNA
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
7
CNA CNA
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
8
CNA CNA
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
9
CNA CNA
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
10
CNA CNA
Moldova, Republic of
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
Squad 5
Name, Surname
IPSC Region
Category
Division
Factor
1
Maksim Shkoda
Russian Federation
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
2
Natalya Rumyantseva
Russian Federation
Lady
Open Semi-Auto - SAO
MAJ
3
ANDREY Necheporuk
Russian Federation
Regular
Standard Semi-Auto - SAS
MIN
4
Evgeni Mirchev
Bulgaria
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
5
Dimitar Dimitrov
Bulgaria
Super Senior (over 60 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
6
Ivaylo Ivanov
Bulgaria
Regular
Open Semi-Auto - SAO
MIN
7
Aare Sosaar
Estonia
Senior (over 50 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
8
Silva Sosaar
Estonia
Lady
Open Semi-Auto - SAO
MIN
9
Borislav Lafazansky
Bulgaria
Super Senior (over 60 years)
Open Semi-Auto - SAO
MIN
IPSC Regions and Participants.
IPSC Region
Number
Bulgaria
5
Czech Republic
1
Estonia
2
Germany
7
Hungary
1
Moldova, Republic of
30
Norway
1
Poland
1
Romania
1
Russian Federation
8
Sweden
3
Ukraine
9
DIVISIONS / CATEGORIES.
Division
Category
Number
Open Semi-Auto - SAO
Junior (under 21)
4
Open Semi-Auto - SAO
Lady
5
Open Semi-Auto - SAO
Regular
28
Open Semi-Auto - SAO
Senior (over 50 years)
6
Open Semi-Auto - SAO
Super Senior (over 60 years)
2
Standard Semi-Auto - SAS
Lady
1
Standard Semi-Auto - SAS
Regular
19
Standard Semi-Auto - SAS
Senior (over 50 years)
3
Standard Semi-Auto - SAS
Super Senior (over 60 years)
1